OUTLOOK EXPRESS KURULUMU

Aşağıdaki Aşamaları Takip Ederek Maillerinizi Outlook Express üzerinden Alabilirsiniz.
1. ADIM

E-posta ayarlarınızı yapmak için yukarıdaki şekilde de görüldüğü gibi "Araçlar" menüsüne gelerek "Hesaplar..." seçeneğini tıklayınız.
 
2. ADIM

Bu bölümde eğer varsa daha önceki e-posta hesaplarınız listelenecektir. Onları silebilir, özellikler butonuna tıklayarak yeni ayarlarınızı girebilirsiniz yada hiç değiştirmeyip yeni e-postanızı 2. e-posta hesabı olarak aşağıdaki gibi tanıtabilirsiz..
Biz kurulu bir e-postanız olmadığını varsayıyoruz. Bunun için sol kısımda bulunan butonlardan "Ekle" ye ardından "Posta" seçeneğine giriniz.
 
3. ADIM

Görünen ad kısmına Adınızı Soyadınızı yazınız. Buraya herhangi birşey de yazabilirsiniz. E-posta gönderdiğinizde alan kişi bu bilgiyi görecektir.
Adınızı Soyadınızı girdikten sonra İleri butonuna tıklayınız.
 
4. ADIM

Bu Bölümde sizden e-posta adresini girmeniz isteniyor. Buraya yazdığınız e-posta adresi yine e-posta gönderdiğiniz kişi tarafından görülecektir.
E-posta adresinizi bilmiyorsanız Servis Sağlayıcınıza başvurunuz. E-posta adresinizi yazdıktan sonra "İleri" butonuna tıklayınız.
 
5. ADIM

Bu bölümde e-posta hizmeti veren sistemin bilgileri sorulmaktadır. "dvctasarim" için, bu ayarlar yukarıdaki şekilde verilmiştir. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra "İleri" butonuna tıklayınız.
 
6. ADIM

POP3 Hesap Adı servis ağlayıcıdan aldığınız "Kullanıcı Adınız" ve "Parola" size verilmiş olan şifrenizdir. Bu bilgileri bu şekilde girdiğinizde e-posta almak ve göndermek istediğinizde sizden kullanıcı ve şifrenizi istemeyecektir. Eğer Güvenli Parola Doğrulaması (SPA) kullanarak oturumu aç seçeneğini seçili hale getirirseniz her e-posta işlemi yapmaya kalktığınızda sizden kullanıcı adı ve şifrenizi isteyecektir.
Size uygun seçeneği seçtikten sonra İleri butonuna tıklayınız.
 
7. ADIM

Artık e-posta ayarlarınızı bitirdiniz. Yaptığınız ayarların geçerli olmasını sağlamak ve kaydetmek için Son' u tıklayınız.
 
8. ADIM

Son olarak eklediğiniz e-posta hesabınızın üzerine tıklayıp işaretli hale getirip. "Özelliklere" tıklayıp 9. Adıma geçiniz.
 
9. ADIM

Bu açılan pencerede e-posta gönderme ayarınızı düzenleyeceğiz. "Sunucular" sekmesinde Giden Posta Sunucusu bölümünde "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" seçeneği işaretleyin.
"Tamam" butonuna tıklayarak Son bölüme geçebilirsiniz.
 
10. ADIM

Bu bölümde kurulu olan e-posta üyelikleriniz listelenir. Eğer bu bölümde eski e-posta hesabını silmemiş iseniz, 2. e-posta'dan birini varsayılan olarak atamalısınız. Bunun için varsayılan olarak kullanacağınız e-posta hesabınızı seçili hale getirerek sol kısımdaki "Varsayılan Olarak Ata" butonuna tıklayınız.
Eğer tek bir e-posta hesabınız mevcutsa yandaki şekildeki gibi bırakıp "Kapat" butonuna tıklayınız. Artık Outlook Express'iniz e-posta almaya ve göndermeye hazır duruma gelmiştir.
 
   DVC TASARIM Web Teknolojileri Sistemleri © 2005-2016